Niečo o Bleach-u

21. července 2009 v 12:12 | Yuki Michiyo |  Bleach Info
INFO-

Bleach (v originále ブリーチ Buriichi) je manga a anime série od chlápka jménem Kubo Tite (nebo také Kubotite či Kubo Taito, vlastním jménem Noriaki Kubo).Bleach vypráví příběh o patnáctiletém středoškolákovi Ichigovi (Kurosaki Ichigo), který má schopnost vidět duchy, a o Shinigami (死神 - bůh smrti) Rukii (Kuchiki Rukia), která ho jednou při hledání Hollow (zlý duch) potká. Během boje s Hollow je však Rukia zraněna a musí svoje schopnosti přenést na Ichiga. Tímto příběh začíná. Pak Rukia a Ichigo hledají Hollow a speciálním pohřbem (rozsekání mečem) tyto zlé duše osvobozují a posílají zpět do Soul Society (Duševní společnost, společenství duší).
Ze začátku se spíše dozvídáme o vztazích mezi hlavními postavami a seznámíme se také s dalšími postavami, hlavně z Ichigovy školy. Povinnosti Shinigami jsou na začátku vidět spíše okrajově. Po setkání s Ichigem nastoupí Rukia do stejné třídy jako Ichigo, aby mu mohla pomáhat s jeho prací. Do stejné třídy chodí také Orihime Inoue, velmi pohledná a vnadná Ichigova kamarádka, Uryuu Ishida, nejlepší student ze třídy, o kterém se pak dozvíme, že takzvaný Quincy, a Yasutora "Chad" Sado, zahraniční student, jenž má obrovskou sílu. Těchto pět pak prožívá velmi zajímavý příběh, plný bitek, duchů, trénování atd.
V Bleachi se setkáme s mnoha rasami, kromě obyčejných lidí jsou zde již zmínění Shinigami, bozi smrti, kteří žijí v Soul Society a do lidského světa chodí zabíjet Hollow. V Soul Society se nachází třináct divizí (týmů) Shinigami, kdy každá divize má jinou úlohu (léčení, výzkum, boj atd.). Dále jsou tu Hollow, zlý duchové, ztracené duše, které se vydaly špatnou cestou. Úkolem Shinigami je tyto duchy vracet zpět do Soul Society. Někteří Hollow mohou být slabí, jiní zase velice silní, až takoví, s kterými se jen těžko poradí i zkušení kapitáni divizí ze Soul Society. Specialní rasa jsou také Quincy, lidé, kteří také zabíjejí Hollow, ale nikoliv pomocí vnitřní energie jako Shinigami, ale pomocí energie z jejich okolí. Rozdíl mezi Quincy a Shinigami je také v tom, že když Shinigami zabije Hollow, tak se jeho duše očistí a může pak pokračovat do Soul Society. V případě Quincy je Hollow i se svou duší zničen úplně. Tato metoda je ale poněkud nebezpečná, protože může dojít k nerovnováze ve vesmíru. Shinigami proto před 200 lety Quincy zničili (přežil pouze Ishida).
Celý seriál Bleach je velmi populární - dostatečně na to, aby bylo vysíláno v hlavním televizním čase na TV Tokyo. (!zajímavost! - Kubo Tite poprvé publikoval Blech v časopise Weekly Shonen Jump, kde byl ale odmítnul, prý kvůli přílišné podobnosti s jinou mangou - Yu Yu Hakusho)
POSTAVY-
KUROSAKI ICHIGO
Hlavní postava anime.Kurosakimu Ichigovi je 15 let.Ichigo je normální kluk akorát ve svém životě měl něco navíc vidí duchy . Je velice pojovná a průbojná povaha a taky dost tvrdohlavá :D jeho povaha se může malinko schodovat s Renjiho oba jsou obrovský optimisti ,kteří doufají vždy ve vítěztví ,ale někdy se to prostě nepovede .V lidském světě žije Ichigo se svým otcem a svýmy dvěma sestrami .Matku mu zabil Hollow
KUCHIKI RUKIA
Kuchiki přišla do světa lidí zabíjet Hollow a posílat čisté duše do Soul Society.Když pronásleduje jednoho z Hollow vtrhne do bytu jistého Kurosaki Ichiga diví se že ji vidí ale potom mu všechno vysvětlí.Když se Hollow kterého pronásledovala objeví a chce ho zničit je velmi vážně zraněná.Předá své schopnosti Kurosakimu a ten ho zničí.Tím zachrání svou rodinu.Po té co mu ale Kuchiki předala své schopnosti nemůže se vrátit spět a musí zůstat ve světě lidí ale potom se vrátí do Soul Socity.Kuchiki neumí ban-kai.
ABARAI RENJI
Renji se stane zástupce kapitána Kuchiki Byakuyi který adoptoval Rukiu.Renji působí někdy jako frajírek ,ale jinak je v duši velice dobrý.Vyrůstal na ulici společně s Rukiou a stali se z nich velcí kamarádi.Oba dva se staly dobrými shinigami.Renji umí ban-kai.
ORIHIME INOUE
Inoue chodí s Ichigem do školy.Potom co zemřel její bratr žije sama a navštěvujejí její kamarádka Tatsuki.Jednou Tatsuki napadne holow a Inoue použije svou sílu aby ji ochránila.Inoue se poprvé dozví o své síle kterou může vyvolat 6 víl které umí udělat šít nebo výlečit něco a přesknout protivníka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama